niedziela, 25 września 2011

25.09.2011/ Dominika Cybulska

Dominika Cybulska,21 lat 
studentka 2go roku Miedzynarodowej Szkoly Kostiumografii i Projektowania ubioru w Warszawie.


Kolekcja jest utrzymywana w klimacie grungowo-futurystycznym,nawiązuje do mrocznego konfliku uczuć i problemu psychiki człowieka.Głównym założeniem kolekcji było wprowadzenie odbiorcy w wewnętrzne tornado czyli wydobywanie z kreacji ruchu i pewnej deformacji ciała
(dlatego kolekcja składa się z frędzli i krzywolinijnych kształtów przypominajacych formy organiczne architektury po IIwojnie swiatowej m.in.F.O'Gehry,Zaha hadid)
 Nazwa kolekcji "Renovatio" oznacza po łacinie "Odrodzenie". 
Z wyniszczonej wewnętrznie sylwetki wyłania sie nowa,nieznana nam postać.
Przybrana jest w nowe rozwiązania w świecie mody,ma w sobie powyginane bryły,deformujące ludzka sylwetkę. Tak własnie powstaje odrodzenie nowego gatunku.Gatunku,który powstał w konsekwencji niepowodzenia procesu klonowania.
Pierwszy projekt jest punktem wyjścia kolejnego,bedąc przy tym próba sklonowania danego projektu.Nastepuje niepowodzenie i powstaje cos nowego,odrębnego.
Tak oto powstała kolekcja Renovatio.
Kiedy odkryłaś ,że chcesz projektować ubrania?
Moda od zawsze była moją najsilniejszą pasją. Początkowo wszelkie pomysły stosowałam na sobie i w pewnym momencie zdecydowałam ,że trzeba coś z tą kreatywnością zrobić. Poszłam do szkoły projektowania i odpłynęłam. Cały czas jestem zafascynowana i wątpię ,żeby to się zmieniło, jednak najbardziej przerażają mnie ludzie w tym biznesie… trzeba mieć skórę słonia, wrażliwość dziecka i siłę przebicia. Ale nie ma nic niemożliwego!
Do jakich osób kierujesz swoje kolekcje?
Obecne projekty kieruję do ludzi młodych i undergroundowych. Pracuję teraz nad nową kolekcją, która jeszcze bardziej zagłębia sie w street fashion, natomiast trudno mi powiedzieć czy kiedyś nie wejdę w totalne Premiere vision.
Jakie masz plany na najbliższy czas?
Chcę jak najszybciej skończyć Warszawską szkołę projektowania i rozpocząć naukę w Mediolanie lub w Antwerpii.
Kto jest dla Ciebie inspiracją i dlaczego ?
Ojj dużo można by dyskutować na ten temat.. szybciej bym zdefiniowała co mnie inspiruje niż kto..Głównię filmy i różne dzieła sztuki..od tego rozpoczynam poszukiwania.
Najlepsza wskazówka w kwestii stylu ?
Hmm to chyba każdego indywidualne podejście..Ja osobiście świetnie się czuję w falbankach i koronkach, innemu by to przeszkadzało. Jednak najbardziej preferuję offowe, androgeniczne i nonszalanckie ciuchy.
Czego nie może zabraknąć w Twojej szafie ?
Oczywiście koronek haha
Na koniec najważniejsze pytanie: gdzie możemy zamówić /kupić Twoje projekty ?
Jeszcze trzeba sekundkę poczekać, gdyż chcę się wystawić całą kolekcją jeszcze w kilku miejscach:)
 Ale już niebawem będzie do nabycia (wszystko pojawi sie na mojej stronie internetowej).


Pozostaje więc czekać….

7 komentarzy:

 1. te ciuchy są rewelacyjne! jestem pod wrażeniem!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli trochę Balmain, trochę Gareth'a Pugh'a, a wszystko z metką z zeszłego sezonu. Ładne. Totalnie nie-innowacyjne, wręcz banalnie nudne. Wszystko to już widzieliśmy, a co bogatsze szafiary miały to już na swoich blogach. Kolekcja owa powinna nazywać się: Odcinanie kuponów. Ale Renovatio też pasuje - bo kupony odcięte robią teraz za nowe. Więc jest i odrodzenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety zgadzam się z , mimo to Kocham prześwitujące kombinezony, więc dla mnie ta kolekcja jest na plus!

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialne fotografie. Zazdroszczę pasji do projektowania. ;)

  OdpowiedzUsuń