poniedziałek, 30 sierpnia 2010


Dziennikarski debiut. Mój pierwszy raz. Pierwszy wywiad. Do tej pory najważniejsze wydarzenie w moim życiu. To dzięki niej zainteresowałam się modą, TYM światem. Kilka lat temu. Od tego czasu zmienił się mój gust, zmieniło się w moim życiu prawie wszystko. Niezmiennie jednak fascynuje się jej osobą . O kim mowa?
Polska modelka.Zrobiła karierę na świecie jak jedna z pierwszych w tej branży. Z dala od nocnego życia ,imprez. A jednak.Pochodząca z małej wsi-Kamila Szczawińska do dziś kojarzona jest z wybiegami największych modowych guru.


Kamila Szczawińska jest jedną z niewielu polskich modelek, które z powodzeniem robiły karierę w świecie mody.
Pracowała z najlepszymi i największymi nazwiskami tej branży.
Ma na swoimi koncie kontrakty z takimi gigantami jak Roberto Cavalli, Richmond, Ralph Lauren czy Jill Stuart. Wzięła udział w pokazach domów mody Calvin Klein, Chanel, Christian Dior,
Jil Sander, John Galliano, Yves Saint Laurent.
Miłośniczka zwierząt. Za zarobione w modelingu pieniądze, wybudowała dom w rodzinnym Jaraczu oraz stadninę koni.
Wspólnie z Karoliną Malinowską jest inicjatorka akcji "Kup budę", z której fundusze przekazane zostały na rzecz
Schroniska dla Zwierząt w Obornikach Wielkopolskich.
Jest szczęśliwą żoną i mamą.
Wciąż występuje w pokazach mody, ale nie jest już tak aktywna jak dawniej.mój dziennikarski debiut : 


Kilka lat temu ujrzałam Cię na wsi z której pochodzę .Zwróciłam uwagę na Twą urodę, później zobaczyłam na zdjęciach z pokazów m.in. Alexander McQueen ,Louis Vuitton czy Chanel. Jak to się stało ,że z małej wsi trafiłaś na światowe wybiegi?
Kamila: Na wybieg trafiłam przypadkiem. Dziewczyna z która jeździłam konno, zapoznała mnie z kolegami którzy prowadzili małą agencje w Poznaniu. Pracowałam z nimi kilka razy- momentem przełomowym był pokaz na targach poznańskich, na którym poznałam dziewczynę która szukała nowych twarzy dla agencji w Mediolanie. Dzięki niej po 3 miesiącach wyleciałam do Mediolanu i zaczęłam pracować.

Co uważasz za swój największy sukces w karierze? Kto jest Twoim ulubionym projektantem ,z kim współpracę wspominasz najmilej?
Ogromnym sukcesem była dla mnie długotrwała współpraca z Ralphem Laurenem w USA. Przemiły projektant i sztab ludzi pracujących z nim, sprawili ,że 7 sezonów podczas których z nimi pracowałam były jednymi z najfajniejszych w moim życiu. Poza nim uwielbiam projekty i współprace ze Stella McCartney, z która dodatkowo łączą mnie podobne poglądy na życie, a dokładniej ochrona zwierząt i zamiłowanie do ekologii.

Modelki po zakończeniu kariery coraz częściej pracują w branży modowej jako projektantki czy stylistki. Ty pojawiasz się na wybiegasz coraz rzadziej (ostatnio na Warsaw Fashion Street). Co dalej?
Zdarza mi się czasem pracować i myślę ze będę to jeszcze jakiś czas robić . Praca modelki sprawia mi przyjemność i dobrze się czuje wykonując ten zawód, jednak na pewno nie chciałabym być stylistką lub agentką. To zupełnie nie dla mnie. Ja cały czas idę do przodu, studiuje, wychowuje mojego synka i nie chce pozostać w tym buissnesie za wszelka cenę. Jest wiele osób które zupełnie nie maja na siebie pomysłu i trwają w nim bezmyślnie. 

Przyjaźń wśród modelek to rzadkość. Ciebie to jednak spotkało …
Nie jestem pewna czy to rzadkość- ja mam tak wiele wspaniałych koleżanek i kilka przyjaciółek wśród modelek i chyba jest to jednak mit. Nawet teraz kiedy juz nie podróżuje wciąż jesteśmy w kontakcie i do jakiegokolwiek miasta modowego na świcie bym się nie udała to mam do kogo zadzwonić i z kim się spotkać.  Oprócz trochę nagłośnionej przyjaźni z Karoliną mam jeszcze kilka dziewczyn z którymi znam się od 7 lat i jesteśmy w stałym kontakcie.

Jak opisałabyś swój styl? Gdzie szukasz inspiracji?
Hmm, mój styl jest zmienny. Czasem lubię styl punkowy, czasem sportowy. Moją największą modową inspiracją były podróże do Brazylii i tamtejszy styl. Stąd moje zamiłowanie do długich włosów, długich kolczyków i zwiewnych sukienek.Najchętniej wyprowadziła bym się do Brazylii i mieszkała tam. 

kim zamieniłabyś się na ciuchy gdybyś miała taką szansę?
Jeśli miałabym się zamienić na szafy to z projektantką Stellą McCartney która ma przecudne ubrania ze swoich obecnych i dawnych kolekcji m.in. dla domu mody Chloe z którym kiedyś pracowała.

Co najbardziej lubisz w byciu modelką?
Poznałam siebie i świat, nie przejmuje się tym co mówią o mnie inni, dzięki tej pracy wiem co jest dla mnie w życiu ważne i powoli realizuje swoje cele. Mogę uczyć się Portugalskiego, mogę podróżować i cieszyć się życiem!!

Ostatnie pytanie ,które usłyszała pewnie każda modelka. Co poradziłabyś młodym dziewczynom chcącym zaistnieć w świecie mody ? 
Tego pytania nigdy nie lubię bo nie wiem co odpowiedzieć.Warto spróbować nawiązać kontakt z agencją jeśli sądzimy ze mamy szanse, trzeba jednak sprawdzić listę najlepszych polskich agencji żeby nie dać się oszukać. A jak już uda się podpisać kontrakt to należy być sobą i mieć oparcie w rodzinie ,która w odpowiednim momencie uderzenia sodówki do głowy ściągnie nas na ziemię
J
zdjęcia pochodzą ze strony supermodels.nl 

5 komentarzy:

 1. Hey! I'm new on Blogspot, but i'm open for every opinion!! ;)
  Fashion lover ? Maybe you're gonna like my blog.
  See ya ?
  xoxo.
  D-May.

  OdpowiedzUsuń
 2. I looked to your blog, I am observing, I hope, that you too you will drop in still to me

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja ją właśnie dziś spotkałam w sephorze
  śliczna dziewczyna
  ;)

  OdpowiedzUsuń